Lokalizacja


Nasze osiedle znajduje się na terenie Uzdrowiska Nałęczów, więc przebywając tu korzystamy z wszystkich dobrodziejstw swoistego mikroklimatu. Nałęczów to uzdrowisko o łagodnym klimacie, które swoje walory lecznicze zawdzięcza dobremu położeniu. Jego okolicę tworzą łagodne wzgórza oraz liczne wąwozy o stromych zboczach. Masy powietrza nawiewane lessowymi wąwozami są przesycone olejkami eterycznymi wydzielanymi przez okoliczne drzewa iglaste i inne prozdrowotne substancje. Uzdrowisko może się pochwalić także krystalicznie czystymi wodami leczniczymi z wapienno-żelaznych źródeł, które są wykorzystywane m.in. w kuracji pitnej. W powrocie do zdrowia pomaga tutejszy mikroklimat sprzyjający naturalnemu obniżeniu się ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszeniu dolegliwości serca. Jest to również idealny klimat do poprawy stanu zdrowia osób z cukrzycą i dysfunkcją narządu ruchu.
Nasze osiedle znajduje się z niedalekim sąsiedztwie przepięknego parku zdrojowego do którego można udać się na spacer lub zapewnimy Państwu transport.
Nałęczów jest bardzo dobrze skomunikowany z Kazimierzem Dolnym i Lublinem. Odległość do Warszawy to ok 150 km, a dzięki powstającej trasie S17 podróż zajmie ok. 1,5 godziny. Niebawem uruchomione zostanie również połączenie lotnicze miedzy lotniskiem lubelskim a warszawskim Okęciem. Nałęczów ma również stację kolejową – po remoncie trasy czas podróży między Warszawą a Nałęczowem będzie trwał 50 min. To wszystko sprawia, że łatwo do nas dostać się z każdego miejsca w Polsce.